Jdi na obsah Jdi na menu
 


Cvičení pro děti

Tchaj-ťi pro děti (a rodiče)

Cvičení pro děti od 5 do cca 10-ti let je zaměřené na posílení zdraví prostřednictvím přirozeného pohybu.

Děti mohou cvičit samy, ale rodiče mohou také na lekci zůstat a zapojit se.

 

Ráda bych, aby cvičení měla příjemnou atmosféru. Důležitá je pro mě nesoutěživost a zážitkový charakter.  Cvičení náročnější na soustředění a pozornost budou střídat hravé a dynamické kousky, spontánní pohyb, masáže a podobně. Lekce přizpůsobím skladbě dětí, jejich věku, schopnostem a potřebám.

                                                                                                                 Milena

 

Cílem je užít si pohyb, přirozeným způsobem rozhýbat celé tělo a prohloubit s ním kontakt, rozvíjet pohybovou inteligenci, schopnost uvolnění a soustředění. To vše se projeví na uvolnění stresu, zkvalitnění dýchání, zlepšení držení těla a hlavně posílení imunity. Kombinace relaxace, pohybu a klidné, nepřepjaté pozornosti mimo jiné vede k lepšímu propojení hemisfér a tím snazšímu učení a zmírňování nejrůznějších dys-poruch.

Cvičení vychází z celostního přístupu k tělu, pohybu a mysli, jak starých východních systémů (tchaj-ťi, čchi kung), tak západní práce s tělem (Alexandrova technika, Feldenkraisova metoda).

Čekají nás jednoduché, ale přesné pohyby, ale i uvolňující a dynamické cvičení, masáže, relaxace, imaginace, práce s dechem i zvukem. Cvičit budeme samostatně i v párech.

Jednotlivé lekce na sebe navazují, ale je možné se do skupiny připojit kdykoli.

Těším se nashledanou .... v tělocvičně gymnázia prof. Jana Patočky, Jindřišská 36, Praha 1 (kousek od Jindřišské věže, přímo za kostelem)

!cvičení jsou momentálně pozastavena!

 Milena Jeřábková se seznámila s tchaj-ťi již v roce 1990 a s Alexandrovou technikou v roce 2000. Spoluzaložila Plynoucí řeku tchaj-ťi a několik let v ní předcvičovala. Vedla také kurzy Vědomé tělo a Gravidtajči s náplní blízkou novému cvičení pro děti. Věnuje se také plavání s nejmenšími miminky a péči o ně. Více na jejích stránkách.